Dr. Rolek Ferenc

dr. Rolek Ferenc

1978-ban végzett a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, ahol később egyetemi doktori fokozatot szerzett. 1978-tól az OT Tervgazdasági Intézetének majd az Országos Tervhivatal munkatársa, később főosztályvezetője. 1990-től az újonnan megalakított Munkaügyi Minisztérium helyettes államtitkára majd közigazgatási államtitkára. 1992 végéelhagyta az államigazgatást, és a GE Lighting Tugsram alelnökeként és emberi erőforrás vezetőjeként dolgozott tovább. Később a GE Lighting európai szervezetében töltött be különböző HR poziciókat. 1998-tól a Budapest Bank vezérigazgató-helyetteseként és emberi erőforrás vezetőjeként tevékenykedik.

Munkája mellett számos társadalmi megbízatást lát el, így többek között az MGYOSZ alelnöke, a Nemzeti ILO Tanács alelnöke, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács tagja és több alapítvány kuratóriumi tagja.

Kuratórium és Felügyelő Bizottság